SPÍCÍ MLADÍ MUŽI

Čerstvý objev tepelné nestálosti šedé hmoty, která pokrývá jako mozková kůra povrch velkého mozku, přináší místo odpovědí spíše více otázek. Ukazuje se, že lze definovat s dostatečnou přesností skupiny, které se vyznačují nižší teplotou mozkové kůry, než jakou teplotu mozkové kůry máme v průměru (38,5 °C). Až o jeden stupeň Celsia nižší mají teplotu lidé, kteří jsou přesvědčeni, že se Země otepluje.

Obecně není teplota mozku ve všech částech stejná. Hlubší oblasti mozku mohou vykazovat teplotu až 40 °C, ale na povrchu mozku je teplota nižší a liší se v závislosti na denní době, pohlaví a věku. Během dne se teplota mění v rozmezí 1 °C, ženské mozky jsou přibližně o 0,4 °C teplejší a teplota mozku se s věkem zvyšuje. Pokud tedy někdo má nižší teplotu mozku, pak je to spící mladý muž. Je to přesně ten, který horuje pro Zelený úděl.

Z teorie biotermiky víme, že vnímáme rozdíl teplot více než absolutní teplotu. Je zřejmé, že spící mladý muž cítí, že musí být eko-aktivistou, neboť cítí, jak se Země otepluje. Cítí prostě jen větší rozdíl teplot.

Pokud bychom chtěli eliminovat Zelený úděl, stačilo by spícím mladým mužům zvednout teplotu šedé mozkové kůry, například nějakým traumatickým podnětem. Nesmíme to ovšem přehnat, aby vzápětí nezačali spící mladí muži varovat před příchodem malé doby ledové a neměli jsme tu místo Zeleného údělu pro změnu Bílý úděl.

Příspěvek byl publikován v rubrice Chodec Optimista. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.