UŽ VŠECHNO MÁME

4.5.2020 17:41 UŽ VŠECHNO MÁME
„In 2009, the U.S. Agency for International Development (USAID) launched the Emerging Pandemic Threats program (EPT-1), a 5-year program targeting ‚the early detection of new disease threats; enhanced national-level preparedness and response capacities for their effective control; and a reduction in the risk of disease emergence by minimizing those practices and behaviors that trigger the spill-over and spread of new pathogens from animal reservoirs to humans‚.“
(USAID, 25.11.2014)
Předpokládejme, že pětiletý program byl úspěšný a v roce 2014 účastníci programu EPT-1 (USAID, EcoHealth Alliance, Metabiota, Wildlife Conservation Society, Smithsonian Institution) již věděli, jak včas odhalit nové hrozby přenosu patogenů ze zvířat na člověka a jejich šíření. V rámci projektu PREDICT programu EPT-1 se jednalo o koronaviry, paramyxoviry, chřipkové viry a filoviry. Program EPT-1 se skládal ze čtyř projektů: PREDICT, RESPOND, IDENTIFY a PREVENT. K úspěšnému završení projektu IDENTIFY patřilo rovněž vybudování 31 lidských laboratoří a 39 veterinárních laboratoří ve 20 zemích v Africe a Asii. Úspěšným završením projektu PREVENT, naproti rozumnému očekávání ochrany před přenosem a šířením patogenů, bylo:
A risk assessment/mitigation tool“ for the Extractive Industry will have been tested in multiple mining sites;
Fora fot routine policy-level dialogue with the extractive industry (mining and petroleum) will be established;
Policy framework for minimizing the risks associated with „wildlife farming“ in SE Asia will be formulated in at least one Asian country;
Through FAO, strategies and practices for mitigating the risk of viral spillover, amplification, and spread in poultry „value chains“ in Asia will be validated.
Zopakujme si: americký USAID inicioval vybudování 70 laboratoří ve 20 zemích světa a k ochraně (PREVENT) vyvinul „vyhodnocovací nástroj“, „dialogovou rutinu“, „rámcovou politiku“ a „strategie a postupy“.
Proč stále voláme po vakcíně, když už všechno máme ?
Příspěvek byl publikován v rubrice Chodec Optimista. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.