6.4.2019 19:18 ZNEPOKOJIVÉ POČTY
Sálim obdržel zprávu s výstrahou. Kromě očekávaného zvýšení počtu zájmových bodů na západ od hranic České republiky zpráva upozorňovala na takzvaný Koněvův syndrom. Útočit, útočit, útočit, bez ohledu na ztráty.
Koněvův přechod hranic byla jedna ze zvažovaných variant. Podobně jako na Dukle, kde byla československá tanková brigáda vybavena pouhými čtrnácti tanky a dvěma samohybnými děly, se v Koněvově variantě počítá s minimální výzbrojí na straně útočných sil. Účinek techniky bude nahrazen množstvím lidských těl. Narozdíl od bránících Němců, u kterých Koněvova bezhlavost vyvolávala ohromení, u Sálima se ohromení očekávat nedá a nesmí.
Počet zájmových bodů je hlavní zbraň.
Zpravodajské svodky věnují počtům zdaleka největší pozornost. Počty narůstají. A nejen to, narůstá i počet vyhodnocení nenáhodných gradientů pohybu. Vyvolává to znak jisté organizovanosti a tam, kde je organizovanost, tam je i velení. Přestože podkladem zpráv jsou rovněž metadata z mobilních komunikačních a z bankovních zařízení, dislokaci velení zpráva neuvádí, respektive předpokládá jeho dynamickou proměnlivost, podobnou nervovému systému chobotnice. Každé chapadlo chobotnice má své nervové centrum, které přežívá i po oddělení chapadla od těla. Přesto je jen otázkou času, kdy dojde ke zmapování všech nervových vláken a odhalení velení, dislokovaného ať už na území Evropy nebo mimo ní.
Prozatím Sálim znepokojeně sleduje počty.