Poté, co jsme slezli ze hřbetů koní, byla po mnoho desetiletí podporovaná naftová a benzínová mobilita. Tím více, čím těsněji byly nafta a benzín (ropa) navázané na dolar. Ještě před érou naftové a benzínové mobility krátce existovala plynová mobilita (svítiplyn, metan, dřevoplyn, kalový plyn) , ale později dostal přednost propan-butan (LPG), a to také proto, že vzniká při rafinaci ropy, tj. s navázáním na dolar. Zemní plyn (CNG) takovou podporu neměl, jakož ani vodík nebo zkapalněný zemní plyn (LNG), neřkuli voda. Elektrická mobilita do řízeného, dolarem krytého vývoje jaksi nezapadá.
Elektřina nemá s dolarem nic společného. Nemusíme mít v kapse ani penny a můžeme být mobilní. Přestože jsme dávno mohli jezdit ve vodíkových nebo vodních autech, vnucují se nám elektroauta. Jinými slovy, vnucuje se nám nezávislost na dolaru. Všimněme si, že drtivá většina aut v programovacích sci-fi filmech jsou elektrická. Směřujeme do bezdolarové budoucnosti. Chtělo by se říci, že směřujeme do budoucnosti, ve které hrají Spojené státy zanedbatelnou roli. Ovšem –
Je nepochybné, že dolar ztratí svoje dominantní postavení. To ovšem neznamená, že Spojené státy ztratí svoje dominantní postavení. Docela dobře mohou existovat dominantní Spojené státy, aniž by existoval dominantní dolar. Není zde řeč o vojenské síle, nýbrž o síle jiného, agresivnějšího platidla.
Tím agresivnějším platidlem jsou lidské orgány. Zejména ty lidské orgány, které není možné kultivovat uměle nebo je vyrábět na 3D tiskárnách.
Mobilní můžeme být jen tehdy, pokud jsme kompletní. Jsme-li nekompletní, čeká nás jediná cesta: cesta pohřebním elektromobilem. Alternativně si necháme elektrododávkou dovézt náhradní orgán, za který ovšem nezaplatíme bezcennými dolary, nýbrž orgánovou směnkou. Budeme-li mít štěstí, směnka bude splatná odebráním cizího orgánu, v horším případě odebráním našeho vlastního orgánu.
Budeme mobilní a mobilní budou i naše orgány.