3.4.2019 17:13 NATO A ŠÍPY
„The Parties to this Treaty reaffirm their faith in the purposes and principles of the Charter of the United Nations and their desire to live in peace with all peoples and all governments.“
(The North Atlantic Treaty, 4.4.1949)
Členskými zeměmi Severoatlantické aliance jsou Albánie, Belgie, Bulharsko, Česko, Dánsko, Estonsko, Francie, Chorvatsko, Island, Itálie, Kanada, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Montenegro, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Spojené státy, Španělsko, Turecko a Velká Británie.
Partnery Severoatlantické aliance jsou Afghanistán, Alžírsko, Arménie, Austrálie, Azerbajdžán, Bahrajn, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Finsko, Egypt, Gruzie, Irák, Irsko, Izrael, Japonsko, Jordánsko, Katar, Kazachstán, Kolumbie, Korea, Kuvajt, Kyrgyzstán, Makedonie, Malta, Maroko, Mauretánie, Moldávie, Mongolsko, Nový Zéland, Pákistán, Rakousko, Rusko, Spojené arabské emiráty, Srbsko, Švédsko, Švýcarsko, Tadžikistán, Tunisko, Ukrajina a Uzbekistán.
Členskými zeměmi nebo partnery NATO je tedy celkem 69 zemí.
Na světě je celkem 206 uznaných států, z toho 69 zemí je členy nebo partnery NATO a další země se o partnerství či členství ucházejí. Třetina světových zemí je tedy vázaná členskou smlouvou nebo dohodou o partnerství s největší vojenskou organizací na planetě.
Stále si lámeme hlavu s tím, jak odvrátit třetí světovou válku a jak nastolit trvalý mír na zeměkouli. Přitom řešení nám leží přímo pod nosem a samo se nabízí.
Všem 137 zemím poskytneme členství nebo partnerství a prodáme jim nějaké bombardéry, tanky a samopaly. Se sentinelskými šípy si už nějak poradíme.