6.3.2019 17:33 TOITOISTVÍ
Stále a znovu se v rozporu s někdejšími tvrzeními, že homosexuálové ukončí své tažení za rovnoprávnost uzákoněním registrovaného partnerství, objevují snahy o další krok, uzákonění rovnoprávnosti registrovaného partnerství a manželství, například ve vztahu k dětem. Homosexuálové mají právo na rovnoprávnost registrovaného partnerství a manželství, a to s jedinou výjimkou – „registrované partnerství“ se nemůže jmenovat „manželství“.
Manželství je svazek mezi mužem a ženou. Některé státy tuto skutečnost považují za natolik významnou, že ji zakotvují do svých ústavních dokumentů. Přitom nediskriminují svazky mezi mužem a mužem a svazky mezi ženou a ženou, nabízejí jim v různé míře stejné právní postavení, jenom je nenazývají manželstvími. Nabízejí se termíny jako „mužmužství“ a „ženženství“. Zvrat ovšem přichází s posledním vývojem v oblasti pohlavní identity.
Od časů kultovní knihy The Transsexual Phenomenon (Harry Benjamin, 1966) se pohled na pohlavní identitu značně posunul. Zatímco dříve spočívala pohlavní identifikace v tom, zda se dotyčný cítil být mužem či ženou a žádná třetí možnost neexistovala, dnes je tomu jinak. U jakého počtu možných pohlavních identit se vývoj zastaví, lze těžko odhadnout – již dnes jich napočítáme téměř sto. Termíny „mužmužství“ a „ženženství“ se tudíž zdají překonané.
O tom, jakou pohlavní identitu bude jedinec mít, se může rozhodnout například v pěti letech nebo i později. Přitom si nemusí zvolit identitu muže nebo identitu ženy, ale může si vybrat ze seznamu možných identit jako z jídelního lístku v restauraci. Může i kombinovat různá hlavní jídla, různé přílohy, různé dresinky a saláty. Ve finále nemusí být mužem nebo ženou, ve finále může být to i to. A tak se zrodila všeobjímající pohlavní identita.
Jelikož jedinec může být to i to, vzniklo „toitoiství“ jako náhrada za mužmužství a ženženství.
Nevíme-li, co jsme, respektive jsme to i to, uzavřeme toitoiství. Pohlavní odborníci slibují, že problém ochranné známky bude brzy vyřešen.