13.3.2017 21:48 STÍNADLA SE BOUŘÍ
„Evropská rada volí svého předsedu kvalifikovanou většinou na dobu dva a půl roku s tím, že může být zvolen dvakrát po sobě. V případě překážky nebo závažného pochybení jej může Evropská rada stejným postupem odvolat.“
(Lisabonská smlouva, čl. 15 odst. 5)
Ten, kdo se domníval, že volba předsedy Evropské rady („prezidenta“) je povinně jednomyslná a veto Polska zabrání Velkému Vontovi usednout opět na trůn, se mýlil.
„Ode dne 1. listopadu 2014 je kvalifikovaná většina vymezena jako nejméně 55% členů Rady, tvořených nejméně patnácti z nich a zastupujících členské státy, které představují nejméně 65% obyvatelstva Unie.
Blokační menšinu musí tvořit nejméně čtyři členové Rady, jinak se kvalifikovaná většina považuje za dosaženou.“
(Lisabonská smlouva, čl. 16 odst. 4)
Ten, kdo se domníval, že blokační menšina Szydlová-Sobotka-Fico-Orbán bude držet při sobě po vzoru Rychlých šípů a zabrání Velkému Vontovi usednout opět na trůn, se mýlil.
„Vy máte své zásady, my ovšem máme strukturální fondy.“
(Francois Hollande, po volbě Velkého Vonty)
Ten, kdo se domníval, že vítěz si usmíří poraženého ježkem v kleci a oba dovolí Velkému Vontovi usednout opět na trůn, se mýlil.
Polsko má v období od 2014 do 2020 obdržet z EU fondů přes 100 miliard EUR.
„Někteří evropští vůdci si myslí, že všechno a cokoli lze koupit za peníze, a já říkám, že toto není náš názor ze včerejší noci.“
(Beata Szydlová, po volbě Velkého Vonty)
Stínadla se bouří.